ДЕСТИНАЦИИ
АЛБАНИЯ
БЪЛГАРИЯ
ГЪРЦИЯ
ТУРЦИЯ
LAST MINUTE оферти

Екскурзии Албания

ВЕЛИКДЕН 2025 в ГЪРЦИЯ и АЛБАНИЯ до КОРЧА и КАСТОРИЯ с остров Свети Ахил!
Маршрут:
София - КПП Кулата - Лутраки Позар - остров Свети Ахил - Кастория - Корча - София
Продължителност:
4 дни / 3 нощувки
Вид транспорт:
Автобус
РЕЗЕРВИРАЙ
или се обади на тел.: 0887 509 710
Принтирай
Изпрати на приятел
Програма
Цени
Допълнителни екскурзии

ВЕЛИКДЕН 2025 в ГЪРЦИЯ и АЛБАНИЯ до КОРЧА и КАСТОРИЯ с остров Свети Ахил!

 

Почивка Великден СПА ХОТЕЛИ в Корча и Лутраки Позар, Гърция ТОП цена 520 лева!

 

ВЕЛИКДЕНСКИ пакет с включени в пакетната цена:

  • 3 нощувки с 3 закуски, 2 вечери в СПА хотели (1 нощ Лутраки Позар и 2 нощи в Корча)
  • Великденска вечеря с жива музика – СЕРЕНАДА, с която е известна Корча
  • Посещение и дегустация на бира в пивоварната в Корча
  • Посещение на остров Свети Ахил в езеро Малка Преспа в Гърция
  • Разходка край езеро Орестиада в Кастория 

 

СПА хотели по програмата:

Гърция, Лутраки Позар, хотел СПА „Четири сезона”, вижте тук: http://www.4-epoxes.gr/

 

Албания, град Корча, СПА хотел „Кочибелли” 4*, вижте тук: https://www.hotelkocibelli.com/

  

Програма на пътуването в САМУИЛОВА България на територията на Гърция и Албания!

 

1 ден (18.04.2025): София – Лутраки Позар – 400 км.

Сутринта в 07:30 часа отпътуване от София, паркинга на автогара Сердика (Трафик Маркет) пред Централна ЖП гара по маршрут: София – Кулата – Лутраки Позар с възможност за включване на туристи от градовете: Дупница, Благоевград, Симитли и Сандански.

В ранния следобед пристигане в Спа курорта Лутраки Позар, разположен в подножието на планината Каймакчалан, която често определят като гръцките Алпи. Настаняване в СПА хотел „Четири сезона” 3*. Време за почивка и освежаване.

Трансфер с автобуса (2,1 км) от хотела до минералните извори на курорта, разполагащи се на площ от 75 м2. и на 390 м. надморска височина. Водите на шест минерални извора с различна температура се събират заедно, за да образуват естествена река с впечатляващи естествени водопади. Едната половина от реката е със студена вода, а другата половина от водите на реката са с температура 37 градуса и цялото това чудо на Природата тъне сред оазис от зеленина на окръжаващата го гора. Неслучайно местните жители наричат това благодатно място – градините на РАЯ, а лечебните води на реката – благословени. Завръщане в хотела и свободно време за СПА развлечения. Вечеря. Нощувка.  

 

2 ден (19.04.2025): Лутраки Позар- езеро Малка Преспа–остров Ахил – Корча – 225 км.

Закуска. В 09:00 часа започва нашето пътуване в Самуилова България. Маршрутът ни преминава по живописен път край град Флорина, който някога българите наричали с името Лерин.

Възхищението ни от дивни гледки по пътя достига кулминацията си при езеро Малка Преспа и вклиненият в езерото остров Свети Ахил островът на цар Самуил.

Пристъпваме по дългият 700 метра мост и завладява ни специалната аура на това географски изолирано място на ръбът на Гърция, където времето тече по различен начин и с различна скорост.

Затаили дъх в прегръдката на тишината и спокойствието стъпваме на острова и озоваваме се в легендарната столица на цар Самуил – Преспа.

На острова откриваме руините на един от седемте катедрални храма, градени още от княз Борис, веднага след неговото покръстване. Именно в най-разкошния от храмовете със застроена площ от 968 м2, цар Самуил положил мощите на свети Ахил от Лариса, за да пази светеца и острова и българите и оттогава и до днес островът носи името на светеца.

Днес на острова са разкрити останки от 5 църкви, като най-известната от тях е „Свети Ахил”. В средата на 20 век гръцки археолози при разкопки разкриха и доказаха, че в храма е бил погребан самият цар Самуил, както и неговия син цар Гаврил Радомир и неговия зет Свети Иван Владимир.

Свободно време за разглеждане на останките от храма „Свети Ахил” и възможност за обяд в ресторанта на Петковците. Струва си да опитате традиционни ястия приготвени от Преспанският фасул (гигантски и с плоски зърна) широко известен със своята вкусност и определен като продукт със защитен географски произход. Не пропускайте да опитате и тяхната риба - grivadi (шаран) на скара или тиган, както и рибата chironi - пресни или осолени хирони се комбинират с прочутата чушка Florinis, местни меса, кисели краставички и разбира се ципуро.

Следобед нашето пътуване ще приключи с пристигането ни в град Корча, който някога българите наричали – Горица.

Настаняване в хотела в абсолютен център на град Корча и на крачка от централния православен храм „Възкресение Христово”. Свободно време за освежаване. Организирана пешеходна разходка с местен екскурзовод за първи впечатления от Корча, който в славното ни минало бил административен център в българската историческа област Кутмичевица в Девол.  

Вечеря. Нощувка.

 

3 ден: Корча – Воскопойе – Корча – 45 км.

Закуска. Честито Възкресение!

Свободно време за СПА развлечения или разходка в Корча до обяд.

В 12:00 часа Ви каним ако желаете и срещу доп. заплащане: на полудневна екскурзия до  Воскопойе, селце разположено в Девол и в близост до Корча.

Пътуването ще възкреси спомени за отминали славни времена за българите в област Девол – важен административен, църковен и културен център в Първата българска държава. В Девол княз Борис I гради една от седемте големи църкви. В Девол Княза повелява Свети Климент Охридски и Преславски да се установи, за да основе тук първата българска книжовна школа (впоследствие преместена в Охрид) и да обучи писменици и духовници, които да учат хората на четмо и писмо и да разпространят христовата вяра. Все тук през 893 г. е изпратен и Свети Наум Охридски, за да учреди Деволската епархия.

Ще опознаем Воскопойе – наследник на древния Москополе някога важна точка от оживен търговски път, свързващ Венеция с Константинопол, което е и основна причина за просперитета на града. Воскопойе през 17 – 18 век наброява 80 хиляди жители, гордее се с около 26 църкви, иконописна школа, училища и собствена печатница, в която се печата с гръцки и български букви. По същото време Воскопойе се счита и за втори важен център на Балканите, бил сравним с Истанбул!

Днес Воскопойе е малко село с около 700 жители, а от църквите са запазени само пет. Свободно време за разходка и разглеждане на църквите. Възможност за обяд в местните ресторанти. Завръщане в Корча. Свободно време по интереси.

В 20:00 часа (местно време) включена в цената празнична ВЕЛИКДЕНСКА вечеря с отбрано меню и жива музика серенада в емблематичен ресторант за Корча „ Хани и Пазарит”, който се намира на крачка от хотела в очарователният старинeн пазар на Корча. Нощувка. 

 

4 ден: Корча – Кастория - София – 550 км.

Закуска. В 09:00 часа освобождаване на хотела и отпътуване за България с попътна разходка в Кастория. В това пътуване по Великден спомените за Самуилова България и българската област Кутмичевица възкресихме, но прекрасен ще бъде и финалът ни с разходка покрай езеро Орестиада в очарователният град Касторя или както българите сме го именували – Костур. Свободно време в града около 1 час и продължаване за България. Пристигане в София късно вечерта.

 

LAST Minute цени до изчерпване на местата:

  • На турист в двойна стая – 520 лева
  • Трети възрастен – 440 лева
  • Дете 02 до 11.99 г. на доп. легло с 2ма възрастни в стая400 лева
  • Единична стая – 649 лева

 

Пакетната цена включва:

  • Транспорт и транспортни разходи с лицензиран автобус за международни превози
  • 3 нощувки със закуски в СПА хотели, както следва: 1 в Гърция, Лутраки Позар и 2 в Албания, Корча
  • 2 стандартни вечери без напитки, както следва: 1 в Гърция, Лутраки Позар и 1 в Албания, Корча
  • Празнична Великденска вечеря без напитки с жива музика серенада в емблематичен ресторант в Корча – „Хани и Пазарит”
  • СПА съоръжения (вътрешен басейн, джакузи, сауна и фитнес) и в двата хотела
  • В Гърция посещение на езеро Малка Преспа и остров Свети Ахил в Гърция
  • В Гърция разходка край езерото Орестиада в Кастория
  • Медицинска застраховка в Чужбина в ЗК”Левинс” с лимит на отговорност 4000 евро
  • Екскурзовод/ водач от туристическата агенция

 

Пакетната цена НЕ включва:

  • Полудневна екскурзия в Албания до Воскопойе - 10 евро възрастен и 5 евро за деца до 12 г.
  • Входни такси за обекти посещавани по желание
  • Входове за СПА центъра при минералните извори на курорт Лутраки
  • Масажи и в двата СПА хотела
  • Туристическа такса за хотела в Гърция - заплаща се лично на рецепция в хотела

 

Доплащане: 

медицинска застраховка помощ при пътуване в Чужбина в ЗК „Левинс” се доплаща от туристи навършили 69 год. и над тази възраст – 10 лева! Туристи на възраст над 82 години НЕ се застраховат!

 

Важна информация:

От 01.01.24 г. Гърция променя размера на задължителната общинска такса, която се заплаща лично от туристите на място в хотела.

Новите такси са разделени по периоди както следва: 

В периода от Март - Октомври включително:

За 2* хотели - 1,50 € на стая на вечер

За 3* хотели - 3,00 € на стая на вечер

За 4* хотели - 7,00 € на стая на вечер

За 5* хотели - 10,00 € на стая на вечер

 

Начин на плащане: 

при записване депозит – 30 % от пакетната цена, доплащане – до 14 работни дни преди отпътуване.

 

Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията:  35 туристи. 

 

Срок за уведомление при недостигнат минимален брой туристи:  7 дни преди началната дата. 

 

Необходими документи:

  • валиден задграничен паспорт ИЛИ лична карта;
  • за непълнолетни – нотариално заверена декларация от непътуващия родител/ите в 2 екземпляра оригинал и ксеро копие.

 

Няма визови, санитарни и медицински изисквания за посещаваните по маршрута страни.

 

Агенцията си запазва правото на промени в последователността на програмата!

 

Стандартни такси за прекратяване на договора за пътуване по Великден:

Записаните туристи могат да прекратят договора за пътуване по всяко време при заплащане на стандартните такси за прекратяване:

1. ако прекратяването е до 18:00 ч. на третия работен ден след сключването на Договора за пътуване, Потребителят не дължи такса прекратяване.

2. ако прекратяването е от 18:00 ч. на третия работен ден след сключването на Договора за пътуване и до 60 дни преди датата на отпътуване, таксата за прекратяване е в размер на 10% от цената на туристическия пакет в лева.

3. ако прекратяването е от 59 до 45 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 20% от цената на туристическия пакет в лева.

4. ако прекратяването е от 44 ден до 30 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на депозита;

5. ако прекратяването е от 29 ден до 14 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 100% от цената на туристическия пакет в лева;

 

Пътуването е подходящо за лица с намалена или ограничена подвижност.

 

Туроператорът препоръчва на своите клиенти сключване на застраховка Отмяна на пътуване, покриваща  загубите в случай,  че са възпрепятствани да пътуват или в случай на положителен резултат от Ковид тест преди отпътуване.

Застраховката е доброволна и се сключва в деня на сключване на договора за организирано пътуване. Туроператорът не възстановява сумата по застраховката при неосъществяване на екскурзиятa.

 

Туроператора притежава Удостоверение за туроператорска дейност № 6896 /21.02.2012г. и е сключил застраховка Отговорност на Туроператора по чл. 97, ал.1 от Закона за туризма на 06.01.2025 – застрахователна полица № 03700100005525  в  ”ЗД ЕВРОИНС” АД, валидна за периода: от 11.03.2025 до 10.03.2026 год. 

 

СИГУРНОСТ ПРИ ПЪТУВАНЕ по програмата в условия на КОВИД!

ГАРАНТИРАНО връщане на платените суми в срок до 14 дни в случай на анулирана програма от туроператора или в случай на наложена карантина при престой в Р. Гърция!

Към момента на публикуване на програмата (19.01.25 г.) Р. Гърция НЕ изисква представяне на документ свързан с Ковид от пътуващи българи!

В случай, че условията за влизане бъдат променени и се изисква представяне на тестове (PCR test (и/или) negative antigen test), туристите ползват отстъпка от цените в лаборатория „ЛОРА”.

 

ОБЩИ УСЛОВИЯ КЪМ ОФЕРТАТА

 

ИЗБЕРИ своето ВЕЛИКДЕНСКО меню в реномирания ресторант ХАНИ и ПАЗАРИТ

 

Меню с основно ястие агнешки ребърца на скара

 

Салата Париж

( микс от листни зеленчуци, чери домати, доматен сос, гриловано сирене манури и печени бадеми)

 

Предястие:

Традиционен пай Pispili

кюфтета от тиквички сервират се с млечен сос овкусен с мента и лайм

 

основно ястие

агнешки ребърца на скара сервира се със спанак соте и бейби картофки

 

десерт

шоколадово суфле

 

Меню с основно ястие телешки стек на скара

 

Салата Хани и Пазарит

( гриловани зеленчуци, домати, чери домати, пресен лук, чили, каперси, песто с босилек, крема сирене, балсамов оцет и сухарчета от ечемик)

 

Предястие:

Традиционен пай Lakror

Сирене с мед и орехи (фета сирене с панировка от кори за баклава и се сервира с мед и орехи)

 

Основно ястие

Телешки стек на скара сервира се със зеленчуци

 

Десерт

Крем брюле

ВЕЛИКДЕН 2025 в ГЪРЦИЯ и АЛБАНИЯ до КОРЧА и КАСТОРИЯ с остров Свети Ахил!

 

Почивка Великден СПА ХОТЕЛИ в Корча и Лутраки Позар, Гърция ТОП цена 520 лева!

 

ВЕЛИКДЕНСКИ пакет с включени в пакетната цена:

  • 3 нощувки с 3 закуски, 2 вечери в СПА хотели (1 нощ Лутраки Позар и 2 нощи в Корча)
  • Великденска вечеря с жива музика – СЕРЕНАДА, с която е известна Корча
  • Посещение и дегустация на бира в пивоварната в Корча
  • Посещение на остров Свети Ахил в езеро Малка Преспа в Гърция
  • Разходка край езеро Орестиада в Кастория 

 

СПА хотели по програмата:

Гърция, Лутраки Позар, хотел СПА „Четири сезона”, вижте тук: http://www.4-epoxes.gr/

 

Албания, град Корча, СПА хотел „Кочибелли” 4*, вижте тук: https://www.hotelkocibelli.com/

  

Програма на пътуването в САМУИЛОВА България на територията на Гърция и Албания!

 

1 ден (18.04.2025): София – Лутраки Позар – 400 км.

Сутринта в 07:30 часа отпътуване от София, паркинга на автогара Сердика (Трафик Маркет) пред Централна ЖП гара по маршрут: София – Кулата – Лутраки Позар с възможност за включване на туристи от градовете: Дупница, Благоевград, Симитли и Сандански.

В ранния следобед пристигане в Спа курорта Лутраки Позар, разположен в подножието на планината Каймакчалан, която често определят като гръцките Алпи. Настаняване в СПА хотел „Четири сезона” 3*. Време за почивка и освежаване.

Трансфер с автобуса (2,1 км) от хотела до минералните извори на курорта, разполагащи се на площ от 75 м2. и на 390 м. надморска височина. Водите на шест минерални извора с различна температура се събират заедно, за да образуват естествена река с впечатляващи естествени водопади. Едната половина от реката е със студена вода, а другата половина от водите на реката са с температура 37 градуса и цялото това чудо на Природата тъне сред оазис от зеленина на окръжаващата го гора. Неслучайно местните жители наричат това благодатно място – градините на РАЯ, а лечебните води на реката – благословени. Завръщане в хотела и свободно време за СПА развлечения. Вечеря. Нощувка.  

 

2 ден (19.04.2025): Лутраки Позар- езеро Малка Преспа–остров Ахил – Корча – 225 км.

Закуска. В 09:00 часа започва нашето пътуване в Самуилова България. Маршрутът ни преминава по живописен път край град Флорина, който някога българите наричали с името Лерин.

Възхищението ни от дивни гледки по пътя достига кулминацията си при езеро Малка Преспа и вклиненият в езерото остров Свети Ахил островът на цар Самуил.

Пристъпваме по дългият 700 метра мост и завладява ни специалната аура на това географски изолирано място на ръбът на Гърция, където времето тече по различен начин и с различна скорост.

Затаили дъх в прегръдката на тишината и спокойствието стъпваме на острова и озоваваме се в легендарната столица на цар Самуил – Преспа.

На острова откриваме руините на един от седемте катедрални храма, градени още от княз Борис, веднага след неговото покръстване. Именно в най-разкошния от храмовете със застроена площ от 968 м2, цар Самуил положил мощите на свети Ахил от Лариса, за да пази светеца и острова и българите и оттогава и до днес островът носи името на светеца.

Днес на острова са разкрити останки от 5 църкви, като най-известната от тях е „Свети Ахил”. В средата на 20 век гръцки археолози при разкопки разкриха и доказаха, че в храма е бил погребан самият цар Самуил, както и неговия син цар Гаврил Радомир и неговия зет Свети Иван Владимир.

Свободно време за разглеждане на останките от храма „Свети Ахил” и възможност за обяд в ресторанта на Петковците. Струва си да опитате традиционни ястия приготвени от Преспанският фасул (гигантски и с плоски зърна) широко известен със своята вкусност и определен като продукт със защитен географски произход. Не пропускайте да опитате и тяхната риба - grivadi (шаран) на скара или тиган, както и рибата chironi - пресни или осолени хирони се комбинират с прочутата чушка Florinis, местни меса, кисели краставички и разбира се ципуро.

Следобед нашето пътуване ще приключи с пристигането ни в град Корча, който някога българите наричали – Горица.

Настаняване в хотела в абсолютен център на град Корча и на крачка от централния православен храм „Възкресение Христово”. Свободно време за освежаване. Организирана пешеходна разходка с местен екскурзовод за първи впечатления от Корча, който в славното ни минало бил административен център в българската историческа област Кутмичевица в Девол.  

Вечеря. Нощувка.

 

3 ден: Корча – Воскопойе – Корча – 45 км.

Закуска. Честито Възкресение!

Свободно време за СПА развлечения или разходка в Корча до обяд.

В 12:00 часа Ви каним ако желаете и срещу доп. заплащане: на полудневна екскурзия до  Воскопойе, селце разположено в Девол и в близост до Корча.

Пътуването ще възкреси спомени за отминали славни времена за българите в област Девол – важен административен, църковен и културен център в Първата българска държава. В Девол княз Борис I гради една от седемте големи църкви. В Девол Княза повелява Свети Климент Охридски и Преславски да се установи, за да основе тук първата българска книжовна школа (впоследствие преместена в Охрид) и да обучи писменици и духовници, които да учат хората на четмо и писмо и да разпространят христовата вяра. Все тук през 893 г. е изпратен и Свети Наум Охридски, за да учреди Деволската епархия.

Ще опознаем Воскопойе – наследник на древния Москополе някога важна точка от оживен търговски път, свързващ Венеция с Константинопол, което е и основна причина за просперитета на града. Воскопойе през 17 – 18 век наброява 80 хиляди жители, гордее се с около 26 църкви, иконописна школа, училища и собствена печатница, в която се печата с гръцки и български букви. По същото време Воскопойе се счита и за втори важен център на Балканите, бил сравним с Истанбул!

Днес Воскопойе е малко село с около 700 жители, а от църквите са запазени само пет. Свободно време за разходка и разглеждане на църквите. Възможност за обяд в местните ресторанти. Завръщане в Корча. Свободно време по интереси.

В 20:00 часа (местно време) включена в цената празнична ВЕЛИКДЕНСКА вечеря с отбрано меню и жива музика серенада в емблематичен ресторант за Корча „ Хани и Пазарит”, който се намира на крачка от хотела в очарователният старинeн пазар на Корча. Нощувка. 

 

4 ден: Корча – Кастория - София – 550 км.

Закуска. В 09:00 часа освобождаване на хотела и отпътуване за България с попътна разходка в Кастория. В това пътуване по Великден спомените за Самуилова България и българската област Кутмичевица възкресихме, но прекрасен ще бъде и финалът ни с разходка покрай езеро Орестиада в очарователният град Касторя или както българите сме го именували – Костур. Свободно време в града около 1 час и продължаване за България. Пристигане в София късно вечерта.

 

LAST Minute цени до изчерпване на местата:

  • На турист в двойна стая – 520 лева
  • Трети възрастен – 440 лева
  • Дете 02 до 11.99 г. на доп. легло с 2ма възрастни в стая400 лева
  • Единична стая – 649 лева

 

Пакетната цена включва:

  • Транспорт и транспортни разходи с лицензиран автобус за международни превози
  • 3 нощувки със закуски в СПА хотели, както следва: 1 в Гърция, Лутраки Позар и 2 в Албания, Корча
  • 2 стандартни вечери без напитки, както следва: 1 в Гърция, Лутраки Позар и 1 в Албания, Корча
  • Празнична Великденска вечеря без напитки с жива музика серенада в емблематичен ресторант в Корча – „Хани и Пазарит”
  • СПА съоръжения (вътрешен басейн, джакузи, сауна и фитнес) и в двата хотела
  • В Гърция посещение на езеро Малка Преспа и остров Свети Ахил в Гърция
  • В Гърция разходка край езерото Орестиада в Кастория
  • Медицинска застраховка в Чужбина в ЗК”Левинс” с лимит на отговорност 4000 евро
  • Екскурзовод/ водач от туристическата агенция

 

Пакетната цена НЕ включва:

  • Полудневна екскурзия в Албания до Воскопойе - 10 евро възрастен и 5 евро за деца до 12 г.
  • Входни такси за обекти посещавани по желание
  • Входове за СПА центъра при минералните извори на курорт Лутраки
  • Масажи и в двата СПА хотела
  • Туристическа такса за хотела в Гърция - заплаща се лично на рецепция в хотела

 

Доплащане: 

медицинска застраховка помощ при пътуване в Чужбина в ЗК „Левинс” се доплаща от туристи навършили 69 год. и над тази възраст – 10 лева! Туристи на възраст над 82 години НЕ се застраховат!

 

Важна информация:

От 01.01.24 г. Гърция променя размера на задължителната общинска такса, която се заплаща лично от туристите на място в хотела.

Новите такси са разделени по периоди както следва: 

В периода от Март - Октомври включително:

За 2* хотели - 1,50 € на стая на вечер

За 3* хотели - 3,00 € на стая на вечер

За 4* хотели - 7,00 € на стая на вечер

За 5* хотели - 10,00 € на стая на вечер

 

Начин на плащане: 

при записване депозит – 30 % от пакетната цена, доплащане – до 14 работни дни преди отпътуване.

 

Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията:  35 туристи. 

 

Срок за уведомление при недостигнат минимален брой туристи:  7 дни преди началната дата. 

 

Необходими документи:

  • валиден задграничен паспорт ИЛИ лична карта;
  • за непълнолетни – нотариално заверена декларация от непътуващия родител/ите в 2 екземпляра оригинал и ксеро копие.

 

Няма визови, санитарни и медицински изисквания за посещаваните по маршрута страни.

 

Агенцията си запазва правото на промени в последователността на програмата!

 

Стандартни такси за прекратяване на договора за пътуване по Великден:

Записаните туристи могат да прекратят договора за пътуване по всяко време при заплащане на стандартните такси за прекратяване:

1. ако прекратяването е до 18:00 ч. на третия работен ден след сключването на Договора за пътуване, Потребителят не дължи такса прекратяване.

2. ако прекратяването е от 18:00 ч. на третия работен ден след сключването на Договора за пътуване и до 60 дни преди датата на отпътуване, таксата за прекратяване е в размер на 10% от цената на туристическия пакет в лева.

3. ако прекратяването е от 59 до 45 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 20% от цената на туристическия пакет в лева.

4. ако прекратяването е от 44 ден до 30 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на депозита;

5. ако прекратяването е от 29 ден до 14 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 100% от цената на туристическия пакет в лева;

 

Пътуването е подходящо за лица с намалена или ограничена подвижност.

 

Туроператорът препоръчва на своите клиенти сключване на застраховка Отмяна на пътуване, покриваща  загубите в случай,  че са възпрепятствани да пътуват или в случай на положителен резултат от Ковид тест преди отпътуване.

Застраховката е доброволна и се сключва в деня на сключване на договора за организирано пътуване. Туроператорът не възстановява сумата по застраховката при неосъществяване на екскурзиятa.

 

Туроператора притежава Удостоверение за туроператорска дейност № 6896 /21.02.2012г. и е сключил застраховка Отговорност на Туроператора по чл. 97, ал.1 от Закона за туризма на 06.01.2025 – застрахователна полица № 03700100005525  в  ”ЗД ЕВРОИНС” АД, валидна за периода: от 11.03.2025 до 10.03.2026 год. 

 

СИГУРНОСТ ПРИ ПЪТУВАНЕ по програмата в условия на КОВИД!

ГАРАНТИРАНО връщане на платените суми в срок до 14 дни в случай на анулирана програма от туроператора или в случай на наложена карантина при престой в Р. Гърция!

Към момента на публикуване на програмата (19.01.25 г.) Р. Гърция НЕ изисква представяне на документ свързан с Ковид от пътуващи българи!

В случай, че условията за влизане бъдат променени и се изисква представяне на тестове (PCR test (и/или) negative antigen test), туристите ползват отстъпка от цените в лаборатория „ЛОРА”.

 

ОБЩИ УСЛОВИЯ КЪМ ОФЕРТАТА

 

ИЗБЕРИ своето ВЕЛИКДЕНСКО меню в реномирания ресторант ХАНИ и ПАЗАРИТ

 

Меню с основно ястие агнешки ребърца на скара

 

Салата Париж

( микс от листни зеленчуци, чери домати, доматен сос, гриловано сирене манури и печени бадеми)

 

Предястие:

Традиционен пай Pispili

кюфтета от тиквички сервират се с млечен сос овкусен с мента и лайм

 

основно ястие

агнешки ребърца на скара сервира се със спанак соте и бейби картофки

 

десерт

шоколадово суфле

 

Меню с основно ястие телешки стек на скара

 

Салата Хани и Пазарит

( гриловани зеленчуци, домати, чери домати, пресен лук, чили, каперси, песто с босилек, крема сирене, балсамов оцет и сухарчета от ечемик)

 

Предястие:

Традиционен пай Lakror

Сирене с мед и орехи (фета сирене с панировка от кори за баклава и се сервира с мед и орехи)

 

Основно ястие

Телешки стек на скара сервира се със зеленчуци

 

Десерт

Крем брюле

Подобни оферти
ИЗПРАТИ   ЗАПИТВАНЕ